Hafizelere Merasim

77321 (1)

Batman’da faaliyette bulunan Bilge-Der, eğitimlerini tamamlayan  düzenledi.

BATMAN – Bilge Eğitim Derneğindeki Hafızlık Merasimi hafızların Kur`an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Merasimde küçük hafizelerin seslendirdiği ilahiler beğeniyle dinlendi. Hafızlık merasiminde Selma Altun günün anlam ve önemine binaen bir konuşma yaptı. Hafize kardeşlerin sevinçlerine ortak olmak için bir araya geldiklerini söyleyen Altun, İslam ümmeti olarak bu tür manzaraları görmeye ve bu sevinçleri yaşamaya ihtiyaç duyduklarını kaydetti.
“Kur’an için bir şeyler yapamamanın ızdırabını yaşıyoruz
Altun konuşmasında, Kur’an ümmeti olarak, umutları tazelemeye, yarınlarına yeniden umutla bakmaya ihtiyaçlarının olduğunu söyleyerek, “Dünyanın dört bir tarafında İslam’a Kur’an’a karşı düşmanlıklar yapılırken,  Kur’an’ın mesajı ortadan kaldırılmak suretiyle yeni nesilleri cehaletin kucağına atma planları yapılırken, kur’anı hazmetmeyen zihniyetler Kur’an’ın sesini kısmaya çalışırken, mukaddes yaprakları yırtılırken. O’nun ümmeti olan ehli iman katledilirken elbette üzülüyoruz, kahroluyoruz, içimiz kan ağlıyor ve Kur’an için bir şeyler yapamamanın ızdırabını yaşıyoruz”
“Hayallerimiz gerçek oluyor”
Göğüslerini Kur’an’a siper edecek cesur, fedakâr, Kur’an’la içli dışlı olan bir nesil aradıklarını vurgulayan Altun, “Hep böyle bir neslin hayalini kurduk. Bu günlerin bu programların özlemini hep içimizde taşıdık. Rabbimize şükürler olsun azda olsa hayallerimiz gerçek oluyor, üzüntülerimiz sevince dönüşüyor” dedi.
“Kur’an’ın kalplere nakşedilmesi sevindirici”
Kur’an’ın kalplere nakşedilmesi kendilerini sevindirdiğini söyleyen Altun konuşmasının devamında, “Tüm olumsuzluklar içerisinde Kur’an tüm güzelliğiyle, sönmeyen ve söndürülemeyen nuruyla ehli dalalete meydan okuması, minik kalplere nakşediliyor olması, milyarlar aşığı olan Kur’an kalplerin semasına kazıtılması elbette bizleri haklı sevinçlere ve tatlı heyecanlara sevk ediyor” ifadelerini kullandı.
Hafızlık merasimi hafizelerin son ezberlerini okumalarının ardından, seslendirilen ilahiler, şiirler ve ardından yapılan ikramlar ile hafizelere verilen çeşitli hediyelerle son buldu.
Bilge-Der’in iaşe ve barınma imkânlarından istifade ederek hafize olan kızların isimleri ise şöyle; Sultan Şayık, Şüheda Akbalık, Muhsine Topaloğlu.
(Veysi Demir – İLKHA)
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s